pierwsze efekty diety

Awokado w walce z otyłością

Awokado pomimo wysokiej wartości energetycznej świetnie sprawdza się w kuracjach odchudzających. W przeciwieństwie do innych owoców nie zawiera zbyt wiele cukrów prostych, natomiast jest bogaty w zdrowe tłuszcze, które pozytywnie wpływają na nasz organizm oraz pomagają spalić tkankę tłuszczową.

Badania wykazują, że spożywanie pół awokado dziennie, zmniejsza łaknienie oraz reguluje stężenie glukozy we krwi, dzięki czemu dłużej utrzymuje się uczucie sytości, a także zmniejsza się skłonność do podjadania między posiłkami.

WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE AWOKADO:

OBNIŻA POZIOM CHOLESTEROLU

Kolejną zaletą awokado jest pozytywny wpływ na obniżanie poziomu cholesterolu. Według badań, u osób codziennie spożywających awokado, zarówno poziom cholesterolu całkowitego oraz złego cholesterolu, znacznie się obniżył.

OBNIŻA CIŚNIENIE KRWI

Owoc ten zawiera znacznie więcej potasu niż banan, dzięki czemu wpływa na obniżanie ciśnienia krwi a także możliwości wystąpienia udaru

NIEZBĘDNY DLA KOBIET W CIĄŻY

Awokado jest bogate w kwas foliowy, który jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu.

BOGATE ŹRÓDŁO BŁONNIKA, WITAMINY E, B1, B2, PP, C, K, WAPNIA, POTASU I FOSFORU

BOGATE ŹRÓDŁO BŁONNIKA, WITAMINY E, B1, B2, PP, C, K, WAPNIA, POTASU I FOSFORU

JAK WYBRAĆ IDEALNE AWOKADO?

  1. Należy delikatnie przycisnąć skórkę palcami. Dojrzały owoc jest miękki i po naciśnięciu palcem, skórka wraca do pierwotnego kształtu. Jeśli owoc jest miękki, a skórka nie wraca do pierwotnego kształtu, oznacza to, że awokado jest prawdopodobnie przejrzałe.
  2. Skórka dojrzałego awokado jest najczęściej koloru ciemnozielonego choć nie jest to pewna zasada.
  3. Innym równie ważnym wyznacznikiem dojrzałości jest kolor pod szypułką awokado. Biały kolor oznacza owoc dojrzały, ciemny kolor owoc niedojrzały.