pierwsze efekty diety

Właściwości zdrowotne czystka

Czystek jest rośliną o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. W porównaniu z zieloną herbatą posiada silniejsze działanie  wzmacniające układ immunologiczny, nie wywołując żadnych skutków ubocznych.

Właściwości zdrowotne czystka

WZMACNIA ODPORNOŚĆ

Posiada dużą ilość polifenoli – przeciwutleniaczy o silnym działaniu antyoksydacyjnym ( 3 x wyższym niż zielona herbata), chroniącym organizm przed wieloma chorobami w tym też nowotworami. Skutecznie rozprawia się z infekcjami w czasie przeziębienia, dodaje energii oraz hamuje rozwój stanów zapalnych w organizmie.

KORZYSTNIE WPŁYWA NA HIGIENĘ JAMY USTNEJ

Zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i posiada właściwości wybielające zęby. Śmiało można zastąpić drogeryjne preparaty do płukania jamy ustnej, naparem z czystka, który ma takie samo działanie.

ZMIENIA ZAPACH CIAŁA

Usuwa z organizmu toksyny a tym samym zmienia zapach wydzielanego przez organizm potu. Po kilku tygodniach stosowania naparu z czystka, wydzieliny ciała są znacznie łagodniejsze

CZYSTEK DLA PALACZY

Usuwa toksyczne metale ciężkie, dlatego polecany jest szczególnie palaczom

POSIADA WŁAŚCIWOŚCI ANTYBAKTERYJNE, ANTYALERGICZNE I ANTYGRZYBICZNE

Czystek jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z łupieżem, łuszczycą, trądzikiem, infekcjami zatok oraz grzybicą skóry lub paznokci. 

Image

JAK PRZYGOTOWAĆ NAPAR Z CZYSTKA?

Napar przygotowuje się podobnie jak herbatę ziołową. Łyżeczkę czystka zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy na ok 10 min pod przykryciem. Można dodać miód lub cytrynę do smaku.

Czystek należy pić regularnie, aby zauważyć doskonałe efekty tej rośliny